For Model v Olomouci 2014

Dne 15. a 16.března jsme se s celou rodinkou zúčastnili výstavy For Model v Olomouci, která se konala v nově zrekonstruovaném pavilonu "A". Přesně jako vloni, byla i zde část určená pro stavební techniku, agrotechniku a nákladní auta. Předváděly se zde různé modely strojů, automobilů a také moje rolba PB 200D.

Celý víkend byl vydařený a moc se nám tam líbilo.

Opět, jako minulý rok, si moje rolba PB200D našla spoustu obdivovatelů z řad návštěvníků i modelářů. Je moc pěkné slyšet při předvádění rolby v činosti za svými zády: Ty jo dívej, tady je rolba a jezdí, svítí, bliká i hýbe a shrnuje radlicí a spouští a zvedá i frézu." " A hele, ta fréza se i točí a ona se i sama roztočí těsně nad zemí a vypne, když se zvedá od země nahoru." "A ty jo, ona to řídí ženská a ještě krásná blondýna."

A taky potěší, když se lidé vyptávají na některé věci. A najednou mi někdo v oranžové kšiltovce PistenBully zaklepe na rameno a říká mi, že mě s ní viděl vloni na SnowShow 14 firmy TopKarMoto v Peci pod Sněžkou. A že na sněhu to vypadá lépe a má s náma i její fotky. A nakonec to byl rolbař z Klepáčova od Šumperku i se svou paní a dětmi a moc dobře se mi s nimi povídalo. Naše téma bylo samozřejmě o rolbách, jak jinak a najednou z toho bylo skoro hodinové povídání.

Vždy, když jsem zrovna rolbu odstavil někde na modelové krajině a chtěl si odskočit třeba na oběd nebo jen tak za rodinou, aby jsme si prošli výstavu nebo za starším synem Luďkem, který zde jezdil drifty, tak mě lidé zavolali zpět, že by chtěli vidět, jak rolba funguje.

Takže jsem se to letos snažil střídat, protože jsem začal jezdit se synem drifty, takže chvíli drift na drift dráze a většinu času s rolbou.

Vzhledem k tomu, že letošní zima byla na sníh chudší, tak jsem pomáhal na modelovém staveništi při terénních úpravách, jako rozhrnování zeminy.

Dále byla rolba využita jako Green tech na siláži, při nahrnování a zpracovávání siláže. Jen ta siláž neměla barvu zelenou, ale hnědou, ale to bude ještě dopilováno.

A jako zpestření pro návštěvníky bylo to, když mohla rolba ukázat přednosti těchto krásných silných červených strojů PistenBully, při vyprošťování zapadnutých a uvíznutých automobilů v modelové krajině. Jako např. na přiložených fotkách, kde vyprošťovala a vytahovala zapadnutý Liaz Dakar 4x4 speciál, který se nedařilo vyprostit a svou trakcí dokázala, že je to pro ni hračka.

Když zrovna nevykonávala některou z těchto činností, tak převážela na modelové krajině reklamní poutač.

Takže shrnutí na závěr, ta akce byla výborná. Na modelu se bude dále pracovat a těším se na další podobnou akci.

S pozdravem a přáním krásného dne Radek Přikryl z Přerova s rodinou