Patamachina

Nechali jsme se inspirovat francouzskými patafyziky a dadaisty, kteří si jen tak pro potěšení své a svých přátel vytvářeli všemožné bláznivé patapřístroje. Pro tyto patamachinky bylo příznačné, že byly krásné, skvěle propracované, avšak dokonale nefunkční. Jejich jediným smyslem bylo dělat radost a poskytovat estetický zážitek. 

Patafyzikové byli umělci, kteří se snažili vdechnout život mechanickým objektům. Šli jsme na to jako oni. Abychom vás pobavili a potěšili, rozebrali jsme jeden z našich horských strojů na součástky a z nich jsme sestavili svou vlastní originální patamachinku. 

Vaším úkolem je teď poznat, z jakého stroje jsou součástky, které jsme do své patamachiny použili. Hledejte, jen jedna z odpovědí je ta správná.

 

 

 

 

O co v soutěži jde

 

Připravili jsme si pro vás čtyři karty. Na každé kartě je obrázek a název stroje. Pouze na jedné kartě jsou však vypsány díly, z kterých je složena naše "Patamachina". Vaším úkolem je rozpoznat díly na naší Patamachina a určit, ke kterému stroji (kartě) patří.

Jasně, že to není jednoduché, co by to jinak bylo za hru. Jsme si ale jistí, že si vylučovací metodou poradíte, a ukážete nám, že jste opravdovým znalcem horských strojů.

Až si budete svou volbou jistí, označte zvolenou kartu kliknutím na kolečko pod ní a kliknutím na zelené hlasovací tlačítko nám zašlete svůj hlas. Pozor! Hlasovat můžete pouze tehdy, jste-li přihlášeni ke svému účtu.

 

Každý pátý odborník vyhrává

 

Každý pátý znalec, který odešle svůj hlas správné kartě, vyhraje jednu z těchto cen:

 

 

 

 

Výherci budou vybíráni v pořadí, v jakém zaslali svůj hlas. 

Ceny výhercům zašleme ihned po ukončení soutěže.

Správcem soutěže je Petra Sedláčková.

Soutěž probíhá od 1.10. do 19.10 2018.