Sázka na vítěze - vyhlášení výsledků

Vezmeme to pěkně od začátku. Chlapi se rádi mezi sebou popichují, ukazují si, v čem jsou schopnější a dovednější. A tak jsme si jednou řekli, proč ne, a  vymysleli jsme pro ně soutěž, ve které si mohli změřit své síly. Soutěž byla o tom, kdo dokáže rychleji vyměnit vzduchový filtr u stroje PistenBully 600. Z Dlouhoňovic  jsme nominovali velmi zkušeného servisního mechanika Ondru Michaličku a nejmladšího mechanika Vojtu Kavku. Z Trnavy naši slovenští kolegové poslali do zápasu Roberta Krištofiaka a Ivana Horvátha.

Jak se nám soutěžilo

Naplánovali jsme si, že se do soutěže pustíme ve středu po jedné hodině, tedy hezky po obědě. Stroj jsme už měli připravený od pondělí. Je to PistenBully 600 W, rolba, na které se budou v následujícím týdnu dělat drobné úpravy na přání zákazníka. Pro soutěž jsme měli připravené jeden hlavní a dva záložní vzduchové filtry.

Po obědě se celá firmy vyprázdnila, protože jsme se všichni sešli na hale Adéle. Na začátku jsme nabídli zkušební pokus. Chlapům se nejdříve do nějakého tréninkového nácviku vůbec nechtělo,  zdálo se jim, že to bude zbytečná ztráta času. Přeci dobře vědí, jak se to dělá. Nakonec si to ale přece jenom vyzkoušeli, a ukázalo se, že udělali velmi dobře.

Jako první šel na start Vojta Kavka. Zatímco v testovacím kole byl Vojta jednoznačně nejlepší, když soutěž probíhala na ostro, už se mu tak dobře nevedlo. Špatně zasunul filtr a nedařilo se mu zaklapnout jistící sponky. Po něm nastoupil Ivan Horváth. Ten se pustil do výměny s takovým elánem, že když bouchul s deklem filtru, odpadla mu sponka. Jenže nespadla jen někde k nohám, ale rovnou až dolů na zem. Než ji pak Ivan vydoloval, přišel o spoustu času. Naštěstí se mu to stalo během testovacího kola. Při dalším pokusu už byl mnohem opatrnější. Výsledný čas stačil na druhé místo. Jako třetí soutěžící šel na řadu Ondra Michalička. Bylo na něm vidět, že jej zasáhla nervozita ze závodního napětí. Při zkušebním pokusu se mu k uzoufání nedařilo. Filtr mu za nic na světě nechtěl držet v zarážkách. Ondra byl ze svého výkonu viditelně zklamaný. Ovšem později v ostrém kole, tak to byl jiný koncert. Všechno klaplo na první dobrou. Čas, za který Ondra dokázal provést výměnu filtru byl fantastický. Suverénně předběhl předešlé dva soutěžící. Jako poslední do závodu nastoupil Robert Krištofiak. V prvním testovacím kole také jeho potrápilo uchycení filtru. Ať to zkoušel jak to zkoušel, filtru se do zaklapnutí nechtělo. V závodním kole si Robert svůj čas o hodně vylepšil. Na stupně vítězů to ale ani tak nestačilo.

Souboj servisních mechniků byl velmi napínavý a dost jsme se nasmáli. Chlapi se mezi sebou popichovali, navzájem se povzbuzovali a rozesmívali.

Výsledek byl jednoznačný.

Pořadí vítězů a časy

1. místo - Ondřej Michalička - 37 vteřin

2. místo - Ivan Horváth - 57 vteřin

3. místo - Vojtěch Kavka - 1 minuta a 2 vteřiny

4. místo - Robert Krištofiak - 1 minuta a 18 vteřin

Cena pro vítěze

Vítězem se stal Ondra Michalička. Získává náš obdiv, respekt, ale také svoji zaslouženou cenu. Dostal od nás mikinu z limitované edice, která byla vytvořena speciálně k příležitosti 50. výročí prvního stroje značky PistenBully.

Na koho jste si vsadili?

Vsadili jste si na toho správného? Pokud ano, tak jste měli možnost vyhrát hlavní cenu. Pokud ne, tak i tak jste mohli vyhrát jednu z dalších cen.

Na Ondru si vsadilo 28 přihlášených členů. Zbytek hlasů byl téměř rovnoměrně rozdělen mezi ostatní soutěžící.

Hlavní cena

Ondra před zraky svých kolegů vybral z těch, kteří si na něho vsadili, výherce hlavní ceny. Model rolby PistenBully 600 W vyhrává:

Michal Votoček - Rokytnice nad Jizerou

Tři vedlejší ceny

Následně Ondra Michalička vylosoval tři členy fanklubu, kteří se soutěže zúčastnili. Tito výherci od nás získají multifunkční šátky a zimní čepici. Vylosovanými jsou:

1. Nikola Barešová - Velké Meziříčí

2. Ondřej Kroupa - Svoboda nad Úpou

3. Michal Havel - Pec pod sněžkou

Ondrovi a všem ostatním výhercům gratulujeme!

Petra Sedláčková - správce fanklubu